Dr. Ruediger Dahlke

Dr. Ruediger Dahlke

Dr. med. Rüdiger Dahlke je známým autorem knih celostní psychosomatiky, působícím od roku 1979 jako lékař a psychoterapeut. Mimo to absolvoval vzdělání v přírodním lékařství a věnoval se během studia také homeopatii.  Proslavil se především jako autor titulů “Nemoc jako cesta”,  “Nemoc jako symbol”, “Nemoc jako řeč duše”, „Tělo jako zrcadlo duše: Co prozradí fyziognomie“, “Agrese jako šance”, “Zákony osudu- pravidla hry pro život” nebo “Princip stínu: smíření s naší temnou stránkou”. Jako doplněk ke knihám o psychosomatických souvislostech vyvinul jak k jednotlivým obrazům nemocí, tak i všeobecným tématům souvisejícím se zdravím, audioprogramy ve formě vedené meditace na CD, které představují dostupnou a účinnou formu svépomoci pro každého. CD „Práce se stínem: Osvobození od pocitu vnitřní tísně a viny“ a „Můj vnitřní lékař“ již byly přeloženy také do českého jazyka.

Po dvanáctileté práci v Mnichově, během které položil základy svému pojetí celostní psychosomatiky (spolu s Thorwaldem Dethlefsenem) a během které vznikla kniha “Nemoc jako cesta”, založil v roce 1989 se svou první ženou Margit léčebné centrum Johanniskirchen, jež  se postupem času stalo vyhledávaným místem spirituální psychoterapie, a rovněž místem konání seminářů a vzdělávacích kurzů. V letech 2010- 2012 si se svou partnerkou a spoluautorkou knihy “Stopy duše aneb co o nás prozrazují ruce a nohy”, Prof. Ritou Fasel, splnili svůj  sen a vybudovali společně seminární centrum TamanGa.  Uprostřed pohádkově krásné přírody v rakouském Jižním Štýrsku představuje TamanGa oblíbené místo konání seminářů a vzdělávacích kurzů, jejichž zpestřením je využívání vlastních zdrojů ovoce a zeleniny v prvotřídní bio kvalitě, ideální k přípravě veganské stravy.

Své ideje integrální medicíny a spirituální filozofie předává na mezinárodní scéně jako lektor seminářů a přednášek.  Kromě tématiky Integrální medicíny a výkladu obrazů nemocí jsou dalšími předměty jeho přednášek a vzdělávacích kurzů  „Zákony osudu- Pravidla hry pro život“, ale je také uznávaným odborníkem v oblasti vědomého půstu a v posledních letech se věnuje tématu veganského stylu života a s tím spojeného rostlinně- plnohodnotného způsobu stravování pod názvem „Peace Food“. Dále také působí na své Akademii Dahlke, kde vede vzdělávací kurzy nazvané „Aplikované principy života“.

Cílem těchto aktivit je inspirace na cestě sebepoznání,  podpora k převzetí odpovědnosti za svůj život, a udržení si či znovuzískání zdraví. Jeho knihy oslovily miliony lidí a přispěly k vytvoření rostoucího povědomí o psychosomatických souvislostech a celostní medicíně. Dílo R. Dahlke bylo přeloženo do 27 jazyků, přičemž čeština zaujímá druhou příčku v počtu přeložených titulů! Podrobnější informace lze nalézt v německém jazyce také na www.dahlke.at, www.lebenswandelschule.com, www.tamanga.at, www.mymedworld.cc.