Opatření ohledně situace Covid-19

Nemoc jako řeč duše: ZÁNĚT V TĚLE

Omlouváme se, ale všechny plánované skupinové semináře se bohužel na základě ustanovení vlády i nadále ruší až do konce prosince 2020!

 

Nové termíny seminářů SPOJENÉ DÝCHÁNÍ a VOLNÝ PÁD DO SEBE-VĚDOMÍ pro rok 2021 budou vypsány, jak jen to bude možné.

 

Děkujeme za Vaše pochopení!

 

Se srdečným pozdravem a přáním dobrého zdraví,

Simona Frydrychová

 

 


Video: Ruediger Dahlke o vedených meditacích a světech duševních obrazů 

Nemoc jako řeč duše: ZÁNĚT V TĚLEOsobní poselství od Dr. Ruedigera Dahlke pro české publikum s českými titulky!

 

Ve videu se dozvíte, proč je výhodné (nejen) v procesu uzdravování používat vedenené meditace jako doplňek k jednostrannému rozumovému chápání.

Vedené meditace Dr. Rüdigera Dahlke v českém jazyce jsou k dostání zde:

https://www.dahlke.cz/lecebna-cd

Meditace PRÁCE SE STÍNEM a MŮJ VNITŘNÍ LÉKAŘ je možné si objednat také ve fyzické podobě jako CD! Pokud máte zájem o CD, napiště nám na info@dahlke.cz.

 


 

VOLNÝ PÁD DO SEBE-VĚDOMÍ

UMĚNÍ CELISTVOSTI3- denní intenzivní workshop 

+ 3 integrační webináře po proběhnutí kurzu

25. - 27. 9. 2020

Kdy: 25. - 27. 9. 2020
V kolik: 10 - 17:30 (vždy přestávka na oběd)
Kde: Dům osobního rozvoje Maitrea, Praha 1

Cena: 7.800,- / po 17. 9. 2020 8.800,- Kč
Lektor: Mgr. Simona Frydrychová

VOLNÝ PÁD DO SEBE-VĚDOMÍ je zatím nejnabitějším balíčkem inspirace, pro ty, kdo jsou připraveni pozvednout kvalitu svého života  na úplně novou úroveň.  Pro to, abychom úspěšně zvládali proplouvat životem v souladu s univerzálními zákonitostmi, potřebujeme znát pravidla hry zvané život. Sebe-vědomí je pak odrazem toho, do jaké míry dokážeme smyslupně zacházet se zákonitostmi polarity, vnitřní rozpolceností mezi oběma póly jin a jang a z toho se odvíjejících vnitřních konfliktů. 

VOLNÝ PÁD DO SEBE-VĚDOMÍ ti přinese inspiraci, jak v sobě vnitřní rozpolcenost postupně krůček po krůčku začít usmiřovat, integrovat své světlo i stín - a rozšiřovat si tak sebe-vědomí směrem k větší a větší autentičnosti a opět v sobě cítit naplno pulzovat život!  

Dovolit si žít v autenticitě a souladu se sebou je totiž základem pro úspěšný, naplněný život a dobré zdraví. Neboť vnitřní konflikt často může rozřešit jedině přijetí protikladných pravd na úrovni celé naší bytosti, a to vyžaduje schopnost vystoupit z černobílého způsobu myšlení…

Nelze pochopit pouze na úrovni mysli, ale především je potřeba obnovit se sebou kontakt také na úrovni těla emocionálního, kde je teprve možné skutečně uzdravit otisky starých zranění. To je právě jedním z hlavních poselsví tohoto semináře, který ti posvítí na tvé cestě, jak na to!  Takže pro tebe bude snadnější, lépe se v sobě a v životě orientovat za pomoci vlastního vnitřního kompasu, který ti představím. Používání "vnitřního kompasu" však vychází jak z myslícího, tak z cítícího já, kterému jsi možná do této chvíle nevěnoval/a pozornost a narážel/a tak stále dokola na limitovanost své mysli...

To, v čem je seminář mimořádný je, že zahrnuje hned 3 úrovně naší reality, které máme tendenci od sebe oddělovat, ale vlastně jsou jedním a může to přinést obrovský skok v posunu vpřed!

 

Pilíře semináře: 

VĚDOMÍ & cesta k celistvosti vlastního(sebe)vědomí: Aneb co mi stojí v cestě a neuvědomuji si?

 • světlo a stín v každodenním životě - naučíš se vidět nové úhly pohledu, což může najednou změnit pohled na vše, co se zdálo doposud neřešitelné 
 • objevíš nové perspektivy nahlížení na zdánlivou protikladnost života a vnitřní konflikty (Metoda 4 strany medajle, techniky integrace stínu)
 • zažiješ sebepoznávací prožitkovou cestu setkání se svým Nižším Já (neboť luxus dovolit si stabilněji vibrovat na vysokých vibracích má zpravidla teprve ten, kdo nemá žádný problém s tím, vibrovat i nízce ;-)
 • naučím tě rozlišovat mezi pohodlnými kompenzačními řešeními a autenticky integrovanými řešeními svých problémů
 • inspiruji tě, jak konstruktivně zužitkovat vše, co k tobě patří a cítit se čím dál více vědom/a sebe sama, takže si dokážeš za sebou lépe stát a adekvátně používat svou osobní moc, aniž bys potřeboval/a manipulovat a překračovat hranice druhých

EMOCE, potřeby duše & cítící tělo: Aneb co ve mě zamrzlo a chce opět volně proudit?

 • díky praktickým cvičení pro každodenní použití navážeš kontakt také se svým emočním tělem
 • naučím tě, jak si získat otevřený přístup k poselství svých emocí a jak pročišťovat vrstvy starých nahromaděných emocí 
 • položíš si zásadní otázku: Jaké jsem si vystavěl/a srdeční hradby a slouží mi vlastně ještě?

TĚLO

 • skrze setkání se se sebou na vědomé, i pocitové úrovni si lépe zvědomíš a nově nastavíš své hranice

Projdeš například živými transformačními sessions k tématům: 

 • Doplnění chybějících zdrojů 
 • Uzemňující cesta do nitra (“z hlavy” do těla)
 • Setkání se svým “nižším já” a integrace aktuálně naléhajícího stínu
 • Srdeční zeď vůči sebelásce a sebeuzdravení
 • Vytestování a aktivace nových DNA-potenciálů, které jsou připraveny se rozvinout a pomoci ti posunout svůj život na novou úroveň sebe-vědomí

Přihlášky stránkách Maitrei zde: https://seminare.maitrea.cz/simona-frydrychova

 


 

Video: Co můžeme udělat pro posílení své psycho-spiritualní imunity? 

Nemoc jako řeč duše: ZÁNĚT V TĚLESimona Frydrychová se v tomto příspěvku podělí o to, jak si získala a nadále udržuje silnou imunitu a zdraví a osvětlí souvislosti mezi primární důležitostí vystavět si psycho-spirituální obranyschopnost, která je základem a podporou silné fyzické obranyschopnosti ve smyslu "tělo jako zrcadlo duše" aneb "jak uvnitř - tak vně".

Vysvětluje, jak si vnitřními boji sami se sebou napadáme a otvíráme vlastní fyzické hranice a imunitu zevnitř, což umožňuje choroboplodným zárodkům vstoupit do našeho systému. A to můžeme změnit! Naprotitomu zdravé sebe-vědomí založené na usmíření protikladnosti v sobě a integraci jak svého stínu, tak světla v jeden spolupracující celek, je spolehlivou základnou pro to, jak zůstat zdravý. Proč? Protože pak vibrujeme mnohem vyšší frekvencí světla, než nízkovibrační viry a bakterie - těm se pak v našem těle jednoduše nemůže dařit a nebo si s nimi naše imunita hravě poradí!

 


 

Nemoc jako řeč duše: ZÁNĚT V TĚLE

Nemoc jako řeč duše: ZÁNĚT V TĚLE

Psycho-somatický přístup má své nenahraditelné místo v každém procesu léčení ve smyslu integrativní medicíny. Zejména tam, kde si klasická medicína neví rady, je namístě ptát se po souvislostech, které způsobují v těle ne-moc, například při chronických potížích či takzvaně nevyléčitelných onemocněních.

V případě, že již máte nějaké fyzické obtíže (zejména, pokud přetrvávají delší dobu nebo se stále opakují), je namístě ptát se, jaký mají smysl a co vám chtějí svým symbolickým poselstvím sdělit a hledat způsob, jak naléhání svého těla dostát a následně také podniknout patřičné kroky k nápravě. Ano, opravdu je potřeba pro své vyléčení něco udělat a změnit ve svém životě.

Z pohledu celostní psychosomatiky je potřeba rozlišovat skutečné vyléčení ve smyslu odstranění PŘÍČINY, která nemoc způsobuje. Takto pracuje celostní psychosomatika. Nejedná se tedy v žádném případě o pouhé ošetřování ve smyslu snahy potlačit a odstranit „rušivé symptomy“, které jsou toliko cennými ukazateli nerovnováhy a kterým bychom měli být vděčni za to, že se nás snaží varovat, dokud je ještě čas.
Použijeme nyní pro větší názornost tento příměr: v automobilu jsou na ovládacím panelu různé kontrolky, které se rozsvítí jen tehdy, když řádně nepracuje nějaká důležitá funkce. Pokud se rozžehne taková kontrolka během jízdy, rozhodně nás to nepotěší. Považujeme tento signál za výzvu, abychom zastavili. Přestože jsme pochopitelně znepokojeni, zachovali bychom se potměšile, kdybychom se zlobili na kontrolku; koneckonců nás informuje o tom, co se děje. My bychom si poruchy zřejmě nevšimli tak brzy, protože k ní došlo v oblasti, do které „nevidíme“. Bereme tedy rozsvícení kontrolky jako podnět, abychom zavolali mechanika. Jde nám o to, aby zasáhl, kontrolka přestala svítit a my mohli klidně pokračovat v jízdě. Určitě by nás ale rozčílilo, kdyby se mechanik rozhodl odstranit závadu tím, že by vyšrouboval žárovku. Kontrolka by jistě přestala svítit- a to jsme vlastně také chtěli- nicméně bychom správně tušili, že je to příliš povrchní řešení. Připadá nám smysluplnější, opravit závadu, jež způsobila, že se rozsvítila kontrolka, než vyjmout žárovku. V tom případě je ale třeba odhlédnout od lampičky, zaměřit se na pozadí a zjistit, co vlastně není v pořádku. Rozsvícená kontrolka nás přece chtěla na něco upozornit a přimět nás, abychom se zamysleli. To, co byla v předchozím příkladu kontrolka, je v našem případě symptom. Ať už se projeví v našem těle jako symptom cokoli, jde o zviditelnění skrytého procesu, jež má signalizací přerušit naši dosavadní cestu, poukázat na to, že něco není v pořádku, a přimět nás, abychom se pídili po tom, co se děje. Také v tomto případě je hloupé zlobit se na symptom a naprosto absurdní pak je chtít jej zneškodnit tím, že mu znemožníme, aby se projevil. Symptomu se nesmí bránit, nýbrž je třeba zajistit, aby se stal zbytečným. K tomu je ovšem zapotřebí, abychom od něj odhlédli a podívali se hlouběji, chceme-li se naučit chápat, co nám symptom sděluje. Ukažme si princip psychosomatického výkladu na příkladu ZÁNĚTU (z vědomí do tělesné říše odsunutý boj; 1. prapůvodní princip Mars-Beran):

Řeč duše

Při infekci se jedná o vzplanutí (latinsky inflammatio) nějakého duševního konfliktu na úrovni těla. Vše se točí okolo nějakého horkého, to znamená sporného tématu, které je předmětem vnitřního boje. Protože na duchovně-duševní úrovni toto téma nebylo (vy)řešeno, vyřešilo to tělo tím, že mu propůjčilo fyzickou podobu a bylo tak pro nás lépe a zřetelněji viditelné.
Útočníci, mikroorganismy jako třeba baktérie, viry, plísně, pronikají do těla a rozhosťují se a rozmnožují. Tělesná obranyschopnost se pokouší vetřelce obklíčit a konflikt lokálně omezit. Kde se to nepodaří, dochází ke generální mobilizaci v horečce. S každým stupňem horečky se zdvojnásobuje obranyschopnost. U baktérií to trvá po inkubační dobu, až se organismus připraví na nepřátele, aby pak pomocí protilátek, řízených střel, cíleným způsobem zasáhl do války.
Zánět (-itis) tedy představuje ztělesněný konflikt, jež může vyústit ve válku a je založen na agresi. Lidová mluva jednoduše dokresluje, o co jde: často stačí tzv. zápalná jiskra, aby byl celý sud se střelným prachem vyhozen do vzduchu. Pokud někdo hodí do domu zápalnou pochodeň, ocitne se celý dům brzy v plamenech- především, pokud v něm už před explozí byla spousta třaskaviny… Kdo už tedy déle vnitřně vzteky vře, je (často nevědomky) žhavý po (vy)řešení této situace a snadno exploduje.

Jak můžeme téma zpracovat?

Místo toho, abychom nechali válčení klesnout na úroveň těla, se můžeme stavět čelem k výzvám a novým impulzům. Zdravějším řešením by bylo zajistit si na jednu stranu obranu v podobě nastavení si zdravých hranic a na straně druhé se nechat tím, co se zdá mne ohrožovat, vědomě podnítit (a nechat se obohatit o nové impulzy- doplnit si to, co mi chybělo k celistvějšímu obrazu vidění situace). Dovolit si vybítí stávající, nashromáždené agresivní energie a takovémuto hromadění emocí předcházet, tím, že se člověk naučí být odvážným, postavit se čelem k rozčilujícím a sporným tématům a konfliktům, chopit se ožehavých témat a (u)činit rozhodnutí. Zkrátka vzít život útokem a přestat uhýbat, tím že se ho chopíme vlastníma rukama a převezmeme za něj zodpovědnost. V zásadě je důležité usmířit v sobě princip agrese a objevit jeho pozitivní stránky jako odvahu, ochotu konfrontace, smělost a ochotu činit rozhodnutí ve smyslu, že člověk vytáhne svůj meč z pochvy a tasí – a odváží se boje o život. A v takto konstruktivní podobě žít tento princip, který je jako všechny ostatní (12 prapůvodních principů), naší nedílnou součástí.

Můžeme si například položit otázky:

Co mě tak rozpaluje a rozčiluje, aniž bych si to přiznal/a?
Po čem prahnu, po čem jsem žhavá/ý, aniž bych si to (zatím) přiznala?
Jaký konflikt nevidím nebo se snažím přehlížet a uhýbám před ním?
Co mě rozčiluje, aniž bych si za tím dokázal/a stát a přiznat to?
Jakému boji, jaké konfrontaci se snažím za každou cenu vyhnout?

 


PROČ za chřipkou na globální úrovni

…proč máme nové a stálé vážnější varianty viru chřipky, které vyvolávají epidemii a / nebo pandemii (symbolický výklad)
PROČ za chřipkou na globální úrovni

Jádro příčiny

Vlastně tě život prosí o “záchrannou akci” pro člověka a lidstvo tím, že se objeví virus a pronikne do člověka. To aby si člověk uvědomil skutečnost, že už déle nemůže žít v nevědomém smyslu sebedestruktivním způsobem, jako doposud. Život touží koneckonců a konečně v člověku dosednout, zabydlet se v něm, v podobě fyzické nesmrtelnosti a posílá tak svého advokáta smrti (takzvané nebezpečné viry), aby člověk zareagoval a uznal, že ne on (virus, nemoc, smrt) je pánem a mistrem nad ním, nýbrž člověk sám jakožto pán svého života má vše v sobě, aby toto (virální onemocnění, smrt) navždy porazil.

Celý článek ...

 

 


UMĚNÍ CELISTVOSTISvětlo a stín v tanci života - semináře 2020

 

Co je integrace stínu a proč je důležité integrovat stinné součásti naší přirozenosti?  O tom je toto osobní poselství pro tebe...

 

 

 

 


 

 

Vědomá volba – životní síla a protisíla

Pár řádků od Christiane Beerlandt tom, jak ve světě polarity docházíme k poznání přes opačný protipól…Životní Zdroj, v původní podobě mocný a nekonečně štědrý a plodící, dal ve svém lůně vzniknout dualitě – dvěma silám, jež bychom mohli nazvat „dobro a zlo“, darující život a smrtícím způsobem pohlcující“, zaměřené na pravdu a zdání/lež, „životní síla a protisíla“, přičemž ty první jmenované elementy leží na té samé přímce – a to stejné platí pro ty druhé pojmy.

Člověku byla dána svobodná vůle, aby se mohl rozhodovat mezi životní silou nebo protisilou (anti- životní-cestou): teprve až přes prožití těchto protikladů v průběhu své existence, přes uvědomění si onoho dobrého a zlého, pravdy a lži, života a smrti, radosti a zármutku, lásky nebo chladného egoismu, víry v sebe nebo pochybnosti…může člověk dospět k poznání, co obsahuje SKUTEČNÝ ŽIVOT. Vědomá volba je vyžadována…

Celý článek ...Novinka!!!

LÉČIVÁ SÍLA ODPUŠTĚNÍ, Meditace k odlehčení duše

Odpuštění je velmi magickým aktem a představuje důležitý milník na každé cestě k uzdravení těla i duše. Vedené meditace Léčivá síla odpuštění tě provedou tvým jedinečným rituálem odpuštění.

Objednat v digitální podobě

 

LÉČIVÁ SÍLA ODPUŠTĚNÍ

 


Dech - esence života 

(rozhovor s Dr. Dahlke)

Dech - esence života

Dech je propojen se všemi úrovněmi našeho bytí. Báječným způsobem nás tak podporuje- na cestě k sobě  a k léčení těla a duše. Lékař, psychoterapeut a autor bestsellerů - Dr. Rüdiger Dahlke, nás v následujícím rozhovoru zasvětí do léčivé síly našeho dechu.

Celý článek ...

 

 


 

Kávové zrnko

V  pojetí Dahlkeho celostní psychosomatiky pracujeme se symbolickým výkladem nemocí. A zrovna tak, jako se dá vykládat symbolické poselství a informace, jež je na pozadí za určitým onemocněním, tak se dá vykládat také symbolika všech forem stvoření- a tedy i například jednotlivých potravin. Vycházíme totiž z toho, že vše, co má nějakou formu, má také nějaký obsah- tedy nese určitou informaci. Pojďme se tedy podívat, jakou in-form-aci v sobě nese káva a co nám poskytuje za informace, pokud k ní máme například zvýšenou afinitu…

Samotnou mě dobrá káva celá léta určitým způsobem fascinuje, takže jsem sama v sobě pozorně zkoumala její účinky a vzájemnou interakci mezi námi. Když jsem objevila kapitolu o symbolice kávy v knize od Christiane Beerlandt: Das Füllhorn, Psychologische Symbolsprache der Nahrungsmittel (nebyla bohužel zatím přeložena do češtiny), která je jednou z mých oblíbených autorek na téma symbolických výkladů a psychosomatiky, tak jsem mohla s údivem pouze potvrdit vlastní pozorování a vnímání, které jsem za dobu společné cesty, kdy mě káva doprovází životem, mohla nasbírat a nedá mi to, abych se o to poznání nepodělila! :-)

Celý článek ...

 


V květnu 2019 vychází NOVÉ MEDITACE Dr. Dahlke s názvem LÉČIVÁ SÍLA ODPUŠTĚNÍ

Odpustit a osvobodit se tak od minulosti je jedním ze základních předpokladů pro zdravý a spokojený život.

LÉČIVÁ SÍLA ODPUŠTĚNÍ

 


 

 

Nepochybuj a klidně chybuj!

Je tu nový rozhovor se Simonou Frydrychovou, kde se můžete dočíst o tom, proč se nebát dělat chyby a s větší lehkostí tančit životem! Nepochybuj a klidně chybuj! Protože každá "chyba" je chybějícím střípkem k projevení a nalezení tvé jedinečnosti a celistvosti...
Celý článek ...


 

Tajemství životní energie

Co ještě vůbec máme nebo smíme jíst? Dr. Rüdiger Dahlke na téma nových poznatků výzkumu v oblasti výživy, o kterých píše ve své knize s názvem "Das Geheimnis der Lebensenergie in unserer Nahrung" (Tajemství životní energie v naší stravě).

Celý článek ...

 

Kniha

 

  

 

V češtině vyšlo další svépomocné CD Dr. Dahlke!

Nové meditativní CD s názvem MŮJ VNITŘNÍ LÉKAŘ obsahuje 2 vedené meditace k aktivování léčivých sil ve vlastním nitru. CD je opět k dostání na info@dahlke.cz.

Obě meditace vás zavedou do hlubin vašeho těla a provedou vás procesem jeho ozdravování.

Náš „vnitřní lékař“, jak již Paracelsus nazýval tohoto vnitřního léčitele, nás může v ideálním případě propojit s našimi samoozdravnými silami, které dřímají v nitru každého z nás. Dříve ještě lékaři věděli, že příroda může léčit, lékař ale pouze ošetřovat. Je tomu stále tak, jen si to dnes již mnozí lékaři neuvědomují. „Vnitřní lékař“ je představitelem této naší vnitřní přirozenosti, která je sama o sobě schopna léčit, a tak má ty nejlepší předpoklady uvést do chodu ozdravné procesy.

Obě dvě cesty do hlubin nitra, které obsahují tato 2 CD, toho využívají v rámci vedených meditací, které skrze doprovodnou hlubokou relaxaci vytváří dokonalý základ pro prožitky uzdravování. Když se tělo navenek uvede do klidu a duše se zklidní vnitřně, mají vlastní regenerační schopnosti ty nejlepší šance.

Přidanou hodnotou této meditativní cesty do nitra je účinek rituálu, neboť rituály mobilizují síly, které si dodnes sice neumíme vysvětlit, jejichž účinky ovšem pociťujeme a zažíváme stejně znatelně, jako naši dávní předci.

 

Dr. Ruediger Dahlke